Upravit stránku

GEPARD

Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE spolupracuje se společností Dajbych a dalšími českými výrobci na rodině vozidel Gepard využívajících podvozek Toyota Land Cruiser řady 70. Vozidla Gepard jsou určena pro speciální a výsadkové jednotky.
Při vývoji vozidel Gepard byl kladen důraz na vysoký stupeň mobility a zároveň velkou užitečnou hmotnost v dané kategorii, dostatečný vnitřní prostor pro převoz až 6 osob včetně potřebné výstroje a výzbroje. Další výhodou je velká palebná síla zabezpečená těžkými a lehkými kulomety nebo protitankovými zbraněmi a minometem. Vozidla mohou nést nejmodernější komunikační systémy a lze je opatřit pancéřovými prvky balistické ochrany až do úrovně Level 2 a protistřepinovou ochranou podlahy vozidla.
Vozidla Gepard jsou vybavena osmiválcovým vznětovým motorem Toyota o výkonu 189 kW a mohou být opatřena manuální nebo automatickou převodovkou. Navíc je možno zvolit i technicky unikátní bezstupňovou převodovku VDS.  Vozidla Gepard jsou schopna táhnout bržděný přívěs až do hmotnosti 3,5 t.